Jak powstał Expert Bin-Packing?

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Jak powstał Expert Bin-Packing?

Expert Bin-Packing jest kolejnym innowacyjnym systemem, który opracował Dział Badań i Rozwoju DataConsult S.A. Oprogramowanie powstało jako odpowiedź na potrzeby rynku, a także z obserwacji sytuacji w przedsiębiorstwach u naszych Klientów. DataConsult wdrożyła systemy WMS już w ponad 300 firmach. Większość z nich korzysta z produktów z rodziny ExpertWMS®. Podczas rozmów z Klientami odnotowaliśmy, że spora część z nich poszukuje dodatkowego rozwiązania, które pozwoli optymalniej spakować towary na odpowiednie nośniki i środki transportu. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyć produkt rozwiązujący ich potrzeby. Tak powstała aplikacja webowa Expert Bin-Packing.

Zaufanie Klientów motorem do działania

Nasi dotychczasowi Klienci korzystnie oceniają funkcjonalności systemu ExpertWMS® (zgodnie z badaniem satysfakcji Klientów z czerwca 2021 r. aż 86,9% z nich uważa, że nasz system WMS znacząco przyspieszył ich procesy magazynowe) i dlatego możemy liczyć na ich zaufanie i deklaracje, że z kolejnego rozwiązania od DataConsult skorzystają bez obaw. To właśnie serdeczne podejście naszych Klientów zmotywowało nas do rozpoczęcia prac nad nowym systemem i projektem ExpertPACK.

Unijna dotacja na ExpertPACK

W trakcie pracy nad aplikacją Expert Bin-Pack zrodził się pomysł jeszcze większej optymalizacji procesu pakowania poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji. Stworzyliśmy projekt stanowiska pakującego, w którym wykorzystywany jest cobot. Projekt zyskał przychylność komisji przyznającej unijne dotacje w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Podsumowanie realizacji projektu ExpertPACK

Zakończyliśmy realizację całego przedsięwzięcia, stworzyliśmy system IT, uruchomiliśmy aplikację, z której już można korzystać. Zapraszamy do obejrzenia animacji tłumaczącej działanie systemu Expert Bin-Packing.

Zbudowaliśmy prototyp stanowiska pakującego wraz z osprzętem kompletacyjnym w 3 wariantach z wykorzystaniem: okularów AR, elementów automatyki magazynowej i cobota. Wprowadziliśmy wiele usprawnień, zakończyliśmy etap testów i stworzyliśmy ofertę składającą się z trzech wariantów inteligentnego stanowiska pakującego. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów tutaj.

Chcesz wiedzieć, jakie jeszcze innowacyjne systemy opracowali specjaliści z DataConsult? Obejrzyj film: 

Czytaj również:

1. WMS logistyka – co to za system i ile kosztuje?

2. Pakowanie palet – jak zapakować towar na palecie?

3. Pakowanie kontenerów – jak maksymalnie wypełnić transport?

4. 3D Bin Packing – algorytm poprawnego pakowania wielu paczek

5. Nowoczesne systemy pakowania – zaawansowane metody

Napisz do nas

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora tej strony moich danych osobowych, w celu uzyskania drogą telefoniczną lub elektroniczną odpowiedzi na przesłane przeze mnie zapytanie.